Nadal boisz się strachów na wróble? Zostań orłem cyfryzacji!

Cyfryzacja znajduje się w obliczu dynamicznie zmieniających się warunków biznesowych, a to wymaga konieczności adaptacji przez polskich przedsiębiorców. W artykule dla Gazety Finansowej podkreślam, że nowoczesne zarządzanie wymaga od menedżerów rozwijania kluczowych umiejętności, takich jak efektywne przywództwo, komunikacja i umiejętność zarządzania czasem oraz przystosowania do nowych technologii​.

Przeczytaj artykuł

Sprzedaż B2B pod lupą

Skuteczność zespołu sprzedaży, szczególnie w projektach B2B, zależy nie tylko od poziomu motywacji zakupowej klienta, ale przede wszystkim od umiejętności zarządzania motywacją i optymalnym podziałem ról w zespole sprzedażowym. W artykule dla Sprzedaż 24 piszę, jak skutecznie podzielić role zespołu sprzedażowego, aby lepiej klasyfikować klienta i zwiększyć szanse na sprzedaż.

Przeczytaj artykuł

Czy Twoja produkcja jest gotowa na sztuczną inteligencję?

Sztuczna inteligencja, mimo swojego sukcesu, jest tylko tak mądra, jak pozwala jej na to dostępna baza danych. W publikacji dla Polskiego Przemysłu tłumaczę w kontekście B2B, a zwłaszcza firm produkcyjnych, że nie można bezkrytycznie przenosić trendów z sektora B2C, ponieważ narzędzia AI w marketingu opierają się na publicznych bazach danych z Internetu. Chociaż niektóre narzędzia mogą być przydatne, należy pamiętać o ich ograniczeniach w zastosowaniach przemysłowych.

Przeczytaj artykuł

Cyfryzacja produkcji – nie taki diabeł straszny…

Wiele firm obawia się, że wdrożenie zaawansowanych systemów informatycznych wiąże się z ogromnymi kwotami pieniężnymi. Na szczęście istnieją alternatywne rozwiązania, które mogą znacząco zmniejszyć początkowe koszty. W tym artykule dla Portalu Przemysłowego piszę, że proces digitalizacji oraz wdrażania nowych technologii w przemyśle nie musi być trudny.

Przeczytaj artykuł

Cyfryzacja produkcji? Obalamy najczęstsze mity!

W publikacji dla Przemysłu 4.0 – Portalu nowoczesnego przemysłu staram się przełamać „strachy” związane z wdrażaniem nowych technologii w przemyśle. Czy digitalizacja musi być kosztowna? Czy starsze parki maszynowe nie mają szans na cyfrowy rozwój? A może nowe rozwiązania stoją już na wyciągnięcie ręki nawet dla mniejszych zakładów produkcyjnych? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym właśnie artykule.

Przeczytaj artykuł

Rozwój firmy w bliskości z ESG strategia nie tylko wielkich graczy

Zasady ESG stają się kluczowe nie tylko dla dużych korporacji, ale także dla mniejszych firm. Na portalu Kapitał Polski wskazuję, że raportowanie ESG jest istotne dla firm będących częścią łańcucha dostaw większych korporacji oraz tych działających w sektorach wrażliwych na aspekty środowiskowe i społeczne. Ponadto, technologia w optymalizacji wskaźników ESG jest bardzo istotna, bo może wpływać na decyzje biznesowe i zwiększać atrakcyjność firm dla inwestorów oraz młodych talentów​.

Przeczytaj artykuł

Od konsultacji do oferty handlowej. Jak przejść proces zakupu oprogramowania

Należy pamiętać o kluczowych etapach zakupu nowego systemu IT w firmie i znać różnice między standardowymi procesami zakupowymi a tymi dotyczącymi technologii informatycznych. W publikacji dla Sprzedaż 24 przedstawiam przykłady i wskazówki dotyczące definiowania potrzeb, analizowania rynku oraz przeprowadzania konkursu ofert, aby uniknąć typowych problemów i efektywnie zainwestować w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Odpowiednie podejście wpłynie na sukces w Twojej firmie.

 

Przeczytaj artykuł

Między technologią a biznesem - jak przełamać bariery przy zakupie nowych technologii

W owym artykule dla Sprzedaż 24 omawiam wyzwania, z jakimi borykają się firmy podczas wprowadzania nowych technologii, takie jak szybki rozwój technologii i trudności w rekrutacji odpowiednich talentów. Podkreślam potrzebę zrozumienia specyficznych potrzeb klientów i dostosowania rozwiązań technologicznych do ich wymagań. Artykuł zwraca uwagę na konieczność strategicznego podejścia do cyfryzacji, by zapewnić optymalizację i efektywność procesów biznesowych.

Przeczytaj artykuł

Wydajna produkcja - jak połączyć sklep internetowy z parkiem maszynowym

W publikacji na portalu Sprzedaż 24 omawiam wyzwania i korzyści związane z integracją e-commerce z systemami produkcyjnymi. Kluczowym elementem jest automatyzacja procesów, która pozwala na płynne zarządzanie zamówieniami i produkcją, co zwiększa efektywność i redukuje błędy. Zwracam również uwagę na konieczność inwestycji w nowoczesne technologie oraz szkolenia pracowników, aby zapewnić pełne wykorzystanie potencjału.

Przeczytaj artykuł

Identyfikowalność produktu a ślad węglowy

Korzyści z automatyzacji identyfikowalności produkcji w przemyśle spożywczym jest wiele. Podkreślając jej wpływ na efektywność, ślad węglowy oraz bezpieczeństwo produktów staram się odpowiedzieć na mnożące się pytania wśród zarządzających zakładami produkcyjnymi. We wpisie dla Forum Mleczarskiego podkreślam istotność wdrożenia systemu traceability w przemyśle.

Przeczytaj artykuł
Identyfikowalność produktu

Zarządzanie pracownikami w dobie robotyzacji produkcji

Czy robotyzacja oznacza zwolnienia?

W świecie, w którym postęp technologiczny zmienia krajobraz przemysłowy, kluczowe staje się pytanie o przyszłość miejsc pracy. W artykule na portalu Kapitał Polski opowiadam o automatyzacji i robotyzacji w świetle obecnego rynku pracy i edukacji w Polsce.

Przeczytaj artykuł

Produkcja przyjazna ESG – nowość czy nowy standard?

Koncepcja zrównoważonego rozwoju i strategii ESG (Environmental, Social, Governance) przestaje być zarezerwowana wyłącznie dla dużych korporacji. Coraz częściej, mniejsze przedsiębiorstwa i zakłady produkcyjne są zobowiązane do regularnego raportowania tych wskaźników ESG. Jak i dlaczego rozwijać zakład produkcyjny zgodnie z wartościami ESG? O tym w artykule napisanym dla ERP-view.

Przeczytaj artykuł

Systemy realizacji produkcji automatyzują kolejne obszary

MES – system realizacji produkcji, eliminuje proces żmudnego ręcznego raportowania i sprawia, że pracownicy mogą zająć się działaniami przynoszącymi realną wartość, zamiast przekazywaniem wyników. Te bowiem będą pojawiać się automatycznie. W artykule opublikowanym na wnp.pl piszę o zastosowaniach MES w przemyśle.

Przeczytaj artykuł
Adrian Stelmach MES system zarządzania produkcją

Przemysł wrzuca czwarty bieg

Rozpoczynając drogę transformacji cyfrowej lepiej nie rzucać się od razu na głęboką wodę. W artykule dla CRN.pl dzielę się swoim komentarzem eksperckim na temat konwergencji technologii IT i OT, która umożliwia zaawansowaną integrację sterowników.

Przeczytaj artykuł
Adrian Stelmach mentor doradca technologiczny coach proces zakupu systemu IT

MES wspomaga optymalizację procesów

W artykule dla wnp.pl pisałem o systemach MES – rozwiązaniach, które optymalizują procesy wytwórcze, dokonując szczegółowej analizy danych, która dla człowieka byłaby czasochłonna i żmudna.

Przeczytaj artykuł

Roboty przemysłowe – maszyny parowe XXI wieku

W obliczu pandemii SARS-CoV-2, która spowodowała konieczność pracy zdalnej, produkcja znalazła ratunek w robotach przemysłowych i automatyzacji. W komentarzu eksperckim dla portalu dlaprodukcji.pl wskazałem, że lockdown uwypuklił znaczenie robotyzacji dla bezpieczeństwa i ciągłości produkcji, wskazując na kluczową rolę integracji robotów z systemami biznesowymi.
Przeczytaj artykuł

Zdobądź bezpłatnie 5 rozdziałów książki!

Dołącz do biuletynu i zyskaj dostęp do 40% książki
15 kroków do zakupu systemu informatycznego.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.