Adrian Stelmach cyfryzacja zakładów produkcyjnych CEO explitia digitalizacja transformacja cyfrowa
O mnie

Pomagam przedsiębiorstwom produkcyjnym przechodzić efektywną transformację cyfrową, oferując m.in. doradztwo, optymalizację procesów biznesowych, integrację danych oraz dostosowanie rozwiązań IT do konkretnych potrzeb zakładu. Moją misją jest zwiększanie efektywności, bezpieczeństwa i jakości produkcji poprzez wykorzystanie zaawansowanych systemów informatycznych.   

Moja droga

Od dziecka fascynowały mnie matematyka i informatyka. Wiara w możliwości systemów IT pozwoliła mi podjąć edukację na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.  Następnie uświadomiłem sobie, jak ważnym obszarem w Polsce jest sektor przemysłowy, dlatego zechciałem zawodowo łączyć programowanie z produkcją i rozwijać ową branżę. Łączenie obu tych dziedzin sprawia mi największą satysfakcję.

zespol explitia

Doświadczenie

Idąc za ciosem, po studiach rozpocząłem pracę jako programista w firmie przemysłowej, zdobywając wiedzę o przepływie danych produkcyjnych i automatyzacji. Pracując w zawodzie okazało się, że oprócz wiedzy i kompetencji technicznych, posiadam także predyspozycje biznesowe. Awansowałem na kierownika, a potem na dyrektora działu IT, koncentrując się na projektach zgodnych z ideą Przemysłu 4.0. Obecnie jako CEO firmy explitia prowadzę transformację cyfrową zakładów wytwórczych, poprawiając jakość i bezpieczeństwo procesów oraz obniżając koszty produkcji. Oprócz tego zarządzam pięćdziesięcioosobowym zespołem, który niezwykle napędza mnie do działania.

Wykorzystanie potencjału

Wierzę w siłę automatyzacji przepływu danych, na przykład w zakresie raportowania czy traceability. Dzięki temu m.in. odpowiedzialność w zakresie powtarzalnych czynności przeniesiona zostaje na systemy IT, a pracownicy mogą skupić się na zadaniach o wyższej wartości, co z kolei zwiększa efektywność pracy, podnosi komfort i satysfakcję oraz zmniejsza rotacyjność.

Misja

Moim celem jest edukacja w zakresie nowych technologii i rozwoju przemysłu. Wspieram fabryki w adaptacji do nowoczesnych rozwiązań, pomagając im działać efektywniej i bardziej ekologicznie. Przekazuję wiedzę, jak zwiększać wydajność, lepiej wykorzystać potencjał pracowników dzięki technologii, obniżać koszty wytwórcze oraz tworzyć produkty z poszanowaniem dla środowiska.

Realizacja misji

Realizuję swoją misję poprzez uczestnictwo w wydarzeniach branżowych, publikacje eksperckie oraz wywiady. Jestem autorem książki „15 kroków do zakupu systemu informatycznego” i mentorem w fundacji Youth Business Poland. Prowadzę bloga AdrianStelmach.com i aktywnie działam na LinkedIn.

Śmiało, skontaktuj się ze mną

Jeśli chcesz porozmawiać o digitalizacji produkcji w Twoim zakładzie, nowych technologiach i możliwościach, jakie za nimi stoją, a może chcesz zaprosić mnie do współpracy albo publicznego wystąpienia – skontaktuj się.

Zdobądź bezpłatnie 5 rozdziałów książki!

Dołącz do biuletynu i zyskaj dostęp do 40% książki
15 kroków do zakupu systemu informatycznego.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.