Adrian Stelmach
O mnie

Pomagam przedsiębiorstwom produkcyjnym przechodzić efektywną transformację cyfrową, oferując m.in. doradztwo, optymalizację procesów biznesowych, integrację danych oraz dostosowanie rozwiązań IT do konkretnych potrzeb zakładu. Moją misją jest zwiększanie efektywności, bezpieczeństwa i jakości produkcji poprzez wykorzystanie zaawansowanych systemów informatycznych.   

Skąd to wszystko wiem?

Wszystko zaczęło się od zamiłowania do programowania. Wiara w możliwości systemów IT skierowała moją edukację na Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Praca zawodowa pokazała, że oprócz wiedzy i kompetencji technicznych, posiadam także predyspozycje biznesowe. To właśnie łączenie obu warstw sprawia mi największą satysfakcję.  

Ukończyłem wiele kursów i szkoleń m.in. z zakresu zarządzania zmianą, budowania zespołu czy prowadzenia projektów informatycznych. A zdobyta wiedza oraz doświadczenie zawodowe, pozwoliły mi dobrze zrozumieć specyfikę procesów wytwórczych oraz wyzwania producentów.   

Adrian Stelmach wykorzystanie potencjału zakładów produkcyjnych   

Wykorzystanie potencjału

Wierzę w siłę automatyzacji przepływu danych, na przykład w zakresie raportowania lub traceability. Dzięki temu odpowiedzialność w zakresie powtarzalnych czynności przeniesiona zostaje na systemy IT, a pracownicy mogą skupić się na zadaniach o wyższej wartości, co z kolei zwiększa efektywność pracy, podnosi komfort i satysfakcję oraz jest sposobem na zmniejszenie rotacyjności. 

CEO explitia

Na co dzień jako założyciel i CEO firmy explitia skupiam się na rozwijaniu oprogramowania, które wspiera zakłady produkcyjne w zakresie: 

 • Redukcji kosztów operacyjnych. 
 • Optymalizacji procesów pracy. 
 • Wzmocnieniu bezpieczeństwa. 
 • Poprawie jakości produkcji. 

Zdobądź bezpłatnie 5 rozdziałów książki!

Dołącz do buletynu i zyskaj dostęp do 40% książki
15 kroków do zakupu systemu informatycznego.

Lubię uczyć

Jestem przekonany, że przyszłość sektora produkcyjnego opiera się na digitalizacji, transparentności i zrównoważonym rozwoju. Dlatego na moim blogu oraz profilu LinkedIn dzielę się wiedzą i doświadczeniem na tematy takie jak: 

 • Przemysł 4.0 i pierwsze kroki w transformacji cyfrowej. 
 • Zarządzanie zmianą technologiczną. 
 • Zwiększanie efektywności. 
 • Doradztwo strategiczne w obszarze digitalizacji. 
 • Tworzenie mapy drogowej transformacji. 
 • Przezwyciężanie trudności w projektach IT. 
 • Rola przemysłu w gospodarce i znaczenie ESG w rozwoju firmy. 

Jeśli…
chcesz porozmawiać o digitalizacji produkcji w Twoim zakładzie, nowych technologiach i możliwościach, jakie za nimi stoją, a może chcesz zaprosić mnie do współpracy albo publicznego wystąpieniaZapraszam do kontaktu.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.