Identyfikowalność produktu a ślad węglowy

Korzyści z automatyzacji identyfikowalności produkcji w przemyśle spożywczym jest wiele. Podkreślając jej wpływ na efektywność, ślad węglowy oraz bezpieczeństwo produktów staram się odpowiedzieć na mnożące się pytania wśród zarządzających zakładami produkcyjnymi. We wpisie dla Forum Mleczarskiego podkreślam istotność wdrożenia systemu traceability w przemyśle.

Więcej o artykule
Identyfikowalność produktu

Zarządzanie pracownikami w dobie robotyzacji produkcji

Czy robotyzacja oznacza zwolnienia?

W świecie, w którym postęp technologiczny zmienia krajobraz przemysłowy, kluczowe staje się pytanie o przyszłość miejsc pracy. W artykule na portalu Kapitał Polski opowiadam o automatyzacji i robotyzacji w świetle obecnego rynku pracy i edukacji w Polsce.

Przeczytaj artykuł

Produkcja przyjazna ESG – nowość czy nowy standard?

Koncepcja zrównoważonego rozwoju i strategii ESG (Environmental, Social, Governance) przestaje być zarezerwowana wyłącznie dla dużych korporacji. Coraz częściej, mniejsze przedsiębiorstwa i zakłady produkcyjne są zobowiązane do regularnego raportowania tych wskaźników ESG. Jak i dlaczego rozwijać zakład produkcyjny zgodnie z wartościami ESG? O tym w artykule napisanym dla ERP-view.

Przeczytaj artykuł

Konferencja Green Industry Summit

Udział w panelu dyskusyjnym i tytuł najlepszego oprogramowania dla przemysłu.

Podczas konferencji miałem możliwość wzięcia udziału  jako prelegent w panelu „zielona logistyka”. Wydarzenie pozwoliło poruszyć zagadnienia związane z zieloną transformacją oraz dążeniem do gospodarki obiegu zamkniętego w przemyśle i logistyce.

Zobacz relację z wydarzenia

Systemy realizacji produkcji automatyzują kolejne obszary

MES – system realizacji produkcji, eliminuje proces żmudnego ręcznego raportowania i sprawia, że pracownicy mogą zająć się działaniami przynoszącymi realną wartość, zamiast przekazywaniem wyników. Te bowiem będą pojawiać się automatycznie. W artykule opublikowanym na wnp.pl piszę o zastosowaniach MES w przemyśle.

Więcej o artykule
Adrian Stelmach MES system zarządzania produkcją

Przemysł wrzuca czwarty bieg

Rozpoczynając drogę transformacji cyfrowej lepiej nie rzucać się od razu na głęboką wodę. W artykule dla CRN.pl dzielę się swoim komentarzem eksperckim na temat konwergencji technologii IT i OT, która umożliwia zaawansowaną integrację sterowników.

Przeczytaj artykuł
Adrian Stelmach mentor doradca technologiczny coach proces zakupu systemu IT

MES wspomaga optymalizację procesów

W artykule dla wnp.pl pisałem o systemach MES – rozwiązaniach, które optymalizują procesy wytwórcze, dokonując szczegółowej analizy danych, która dla człowieka byłaby czasochłonna i żmudna.

Więcej o artykule

Roboty przemysłowe – maszyny parowe XXI wieku

W obliczu pandemii SARS-CoV-2, która spowodowała konieczność pracy zdalnej, produkcja znalazła ratunek w robotach przemysłowych i automatyzacji. W komentarzu eksperckim dla portalu dlaprodukcji.pl wskazałem, że lockdown uwypuklił znaczenie robotyzacji dla bezpieczeństwa i ciągłości produkcji, wskazując na kluczową rolę integracji robotów z systemami biznesowymi.
Czytaj artykuł

Zdobądź bezpłatnie 5 rozdziałów książki!

Dołącz do buletynu i zyskaj dostęp do 40% książki
15 kroków do zakupu systemu informatycznego.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.