Odkryj 5 rozdziałów książki już teraz!
15 kroków do zakupu systemu informatycznego
- 5 rozdziałów książki
- podsumowania z najważniejszymi informacjami z obszaru digitalizacji produkcji
Jestem doświadczonym prelegentem, specjalizującym się w cyfrowej transformacji, automatyzacji oraz wdrażaniu nowych technologii w przemyśle. Podczas moich wystąpień stawiam na praktyczne przykłady i konkretne rozwiązania, które angażują uczestników oraz zachęcają ich do działania.
Moim celem jest pomaganie organizacjom w skutecznym wdrażaniu innowacji i realizacji celów biznesowych.
W trakcie webinaru opowiadałem o tym, w jaki sposób nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak EMS mogą w realny sposób wpłynąć na obniżenie kosztów mediów w zakładach produkcyjnych.
Podczas wydarzenia miałem okazję porozmawiać o tym, w jaki sposób wykorzystać technologię jako naturalną kontynuacje procesu ciągłego doskonalenia. Dodatkowo, w trakcie sesji AMA odpowiedziałem również na pytania związane z kosztami wdrażania rozwiązań IT, których nie widać na pierwszy rzut oka.
Podczas wizyty na Wydziale Infrastruktury i Środowiska przeprowadziłem wykład poświęcony zastosowaniom nowoczesnych technologii, szczególnie sztucznej inteligencji w dzisiejszej produkcji. W wywiadzie rozmawialiśmy także o kompetencjach przyszłości oraz różnicach między akademickim a przemysłowym wykorzystaniem AI.
Miałem okazję wziąć udział w finale konkursu oLEANpiada, w którym uczniowie liceów i techników w praktyczny sposób przedstawiali projekty oparte o założenia analizy danych i filozofii Lean. Przeprowadziłem tam także prezentacje, w której poruszyłem aspekty technologiczne w nawiązaniu do ciągłego doskonalenia.
W trakcie rozmowy z Marcinem Hirnykiem poruszyliśmy zagadnienia związane z różnicami w domowym, a biznesowym wykorzystaniu AI. Rozmawialiśmy także o zmianach na rynku pracy w dobie nowoczesnych technologii.
Jako prelegent na konferencji opowiadałem o tym, jak podejść i przygotować się do transformacji technologicznej, wdrożenia AI oraz gdzie szukać szybkiego zwrotu z inwestycji. Wszystko poparte realnymi case studies. W panelu dyskusyjnym miałem również okazję porozmawiać o praktycznych aspektach wykorzystania sztucznej inteligencji w firmach.
W czasie webinaru miałem okazję opowiedzieć o znaczeniu i roli danych w kontekście systemów AI. Przedstawiłem także 5 kroków przygotowania firmy do wdrożenia takich rozwiązań, wszystko poparte praktycznymi przykładami i studiami przypadków.
W trakcie rozmowy z Joanną Czerską poruszyliśmy zagadnienia dotyczące filozofii Lean w realiach transformacji technologicznej i cyfryzacji. Rozmawialiśmy o możliwościach łączenia ciągłego doskonalenia z siłą nowoczesnych technologii.
Podczas międzynarodowego wydarzenia miałem okazję zaprezentować case study na temat 20-letniej współpracy z jednym z największych producentów nabiału w Polsce i historię jego drogi w stronę realizacji założeń Przemysłu 4.0. Na scenie wystąpiłem jako jedyny prelegent z Europy Środkowo-Wschodniej.
Podczas webinarium „Jak Zwiększyć Bezpieczeństwo Żywności Wykorzystując Najnowsze Cyfrowe Rozwiązania” zorganizowanego przez portal Bezpieczeństwo Żywności miałem okazję opowiedzieć na żywo o DPP, sposobach jego wdrażania i tym, w jaki sposób pomaga on budować przewagę konkurencyjną.
Podczas spotkania odbywającego się na wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej, miałem okazję przedstawić prezentacje na temat kluczowych trendów, barier oraz możliwości związanych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz wyzwań, z jakimi na co dzień mierzą się zakłady produkcyjne podczas wdrażania systemów informatyki przemysłowej. Podczas wydarzenia udzieliłem także wywiadu.
Podczas wydarzenia na Politechnice Śląskiej organizowanego przez Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024 miałem możliwość przeprowadzenia prelekcji na temat AI w przemyśle. Celem całego wydarzenia było promowanie innowacji, edukacji oraz współpracy pomiędzy nauką a przemysłem.
Jako prelegent na konferencji organizowanej przez Axon Media Group przeprowadziłem prezentacje o DPP, identyfikowalności wyrobów i ich roli w przyszłości. Poruszyłem także tematykę procesu zakupowego systemów informatycznych dla zakładów produkcyjnych,
Miałem możliwość wystąpienia jako prelegent podczas wydarzenia towarzyszącego międzynarodowej konferencji. Na Wydziale Zarządzania AGH Kraków spotkali się eksperci branżowi, a prelekcje skupiały się na monitorowaniu, optymalizacji oraz automatyzacji procesów biznesowych. W mojej prezentacji przybliżyłem rolę Business Process Management we wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań w zakładach produkcyjnych. Podkreśliłem także, że BPM powinien na stałe zagościć w programach nauczania.
Podczas wydarzenia organizowanego przez explitia we współpracy z 10Senses miałem okazję omówić kroki niezbędne do skutecznego wdrożenia sztucznej inteligencji w zakładach produkcyjnych. Poruszyłem także tematykę przygotowania przedsiębiorstwa do integracji systemów opartych na AI i rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze dedykowanych rozwiązań technologicznych, aby zapewnić ich skuteczność i trwałość.
Z okazji Tygodnia Nowych Technologii w Mieście Nauki zostałem poproszony jako przeprowadzenie wykładu podczas IV Sympozjum Business Process Management w CNTI na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Podczas spotkania rozmawialiśmy o procesach zakupowych nowych technologii: jak odpowiednio zamodelować ten proces i nie dać się nabrać na ukryte koszty oraz, jak mądrze cyfryzować.
Podczas wydarzenia miałem możliwość wzięcia udziału jako prelegent na konferencji. Wystąpiłem w panelu „zielona logistyka”. Wydarzenie pozwoliło poruszyć zagadnienia związane z zieloną transformacją oraz dążeniem do gospodarki obiegu zamkniętego w przemyśle i logistyce.
Wziąłem udział w jednej z najważniejszych konferencji na polskim rynku w dziedzinie robotyki i nowych technologii. Jej uczestnikami są profesjonaliści jak również osoby zainteresowane tą tematyką. Opowiadałem o potrzebach związanych z akwizycją danych w maszynach zrobotyzowanych, a także o idei wprowadzenia systemu MES oraz warstwowego historyzowania sygnałów jakościowych i biznesowych.
Jako prelegent na konferencji Nowy Przemysł Expo miałem okazję poprowadzić debatę na temat Przemysłu 4.0 w branży motoryzacyjnej. Agenda wydarzenia obejmowała ogólem kilkadziesiąt sesji, warsztatów i prezentacji.